Domáce vinotéky Amica
Nielen
pre znalcov

Prečo bežná chladnička nestačí?

Potrebujete si občas oddýchnuť? Aj víno si potrebuje oddýchnuť a pokiaľ mu nedoprajete pokoj a stabilné prostredie, neodvďačí sa vám. Nedostanete z neho to najlepšie a najcennejšie.

Domáce vinotéky
Chladničky

Aróma a chuťové prednosti

DOMÁCE VINOTÉKY

Stála teplota a vlhkosť zaručia správne podmienky pre dozrievanie vína, tak aby ste z neho dostali to najlepšie.

CHLADNIČKA

Časté otváranie dverí spôsobuje kolísanie teploty. Za týchto podmienok je víno nestabilé a nedosiahne na očakávanú chuť.


Ventilácia

DOMÁCE VINOTÉKY

Víno by po otvorení malo správne voňať bez vedľajších nepríjemných pachov. Vďaka ventilátoru a vďaka neprítomnosti iných produktov je to možné.

CHLADNIČKA

Víno nevonia a nechutí po víne, pretože pachy z jedla sa dostávajú aj do zatvorenej fľaše - cez korok.


Zodpovedajúci priestor

DOMÁCE VINOTÉKY

Vyššia odolnosť poličiek umožňuje skladovať väčší počet fliaš. Vďaka ich tvaru fľaše nevypadávajú a korok je vždy ponorený do vína.

CHLADNIČKA

Obmedzený priestor a menšia odolnosť poličiek vyžadujú zvislé uloženie fliaš. To všetko má negatívny vplyv na zrenie vína.


Vibrácie

DOMÁCE VINOTÉKY

Fľašu môžete otvoriť  kedykoľvek, a víno bude vždy v ideálnej kondícii, pretože drevené poličky a aj izolujú víno od vibrácií kompresora.

CHLADNIČKA

Kompresor vytvára vibrácie, ktoré bránia procesu zrenia vína.

Vždy optimálne skladovacie podmienky

Elektronická kontrola teploty

Máte radi rôzne druhy vína? Teraz ich môžete skladovať v optimálnych podmienkach. Dokonca môžete nastaviť teplotu podľa potreby špecifických odrôd alebo stupňa zrenia príslušného vína. Vinotéky Amica ponúkajú možnosť elektronického a presného riadenia teploty. Červené, biele, šumivé ... Bez ohľadu na príležitosť, budú vína vychladené presne tak, ako majú byť.

Optimálna vlhkosť

Suchý alebo netesniaci korok môže spôsobiť že je víno nevhodné na pitie. To je nočnou morou pre každého milovníka vína. Vinotéky Amica vybavené vhodným ventilátorom ponúkajú možnosť jednoduchého sledovania vlhkosti vo vnútri zariadenia tak, aby bola neustále udržiavaná na optimálnej úrovni. Zabezpečia, aby víno neoxidovalo a nevyparovalo sa. Zabraňuje množeniu baktérií a vzniku nepríjemných pachov. Etikety na fľašiach budú vyzerať esteticky a ich poškodenie je obmedzené na minimum - to je záruka vzhľadu a chuti na najvyššej úrovni.

UV ochrana

Vinotéky Amica používajú špeciálne stmavené sklo, ktoré zabraňuje tomu, aby sa víno dostalo do kontaktu s príliš veľkým množstvom svetla. Svetlo zrýchľuje zrenie a mení chuť a vôňu vína - hlavne kvôli uvoľňovaniu zlúčenín síry. Použité LED osvetlenie nevyžaruje žiadne ďalšie nepotrebné teplo, ktoré môže prispieť k deregulácii teploty vo vnútri chladiaceho priestoru. Podmienky pre skladovanie vína sú teda takmer zhodné s podmienkami vo vínnej pivnici. Tma a chlad, to je ideálne!

Amica VinoOptima System ™

Nemusíte byť znalcom, aby ste ocenili subtílne rozdiely v buketu vína. Amica VinoOptima System™ vždy zaručuje zodpovedajúce podmienky pre rôzne druhy vína. Na dosah ruky budete mať víno pripravené na servírovanie,  správnej teploty, dokonalej chute a vône, v esteticky vyzerajúcich fľašiach. Perfektné uskladnenie, servírovanie a chuť. Také je vaše víno z  Amica VinoOptima System™.

Plná chuť vína v úplnom pohodlí

Nastaviteľné dvere

Vinotéka vyzerá úžasne, ale otváranie je nepohodlné? V prípade vinoték Amica tento problém nikdy nevznikne - vďaka možnosti pohodlnej inštalácie dverí na ľavej alebo pravej strane. V prípade premiestnenia vinotéky je ľahké otočiť dvere tak, aby zodpovedali novému usporiadaniu priestoru. Najlepším dizajnom je nielen štýl a elegancia, ale predovšetkým ergonómia.

Tichá prevádzka

Chcete si oddýchnuť pri poháriku vína a pritom počujete iba hluk chladničky? Nie s Amicou. Náš typ kompresora a ventilátora - zaisťujú tichú, neinvazívnu prevádzku zariadenia. V kuchyni, ale aj v obývacej izbe, kde radi oddychujete môžete prakticky zabudnúť na celý svet. Aspoň do doby, kedy budete mať plný pohárik.

Drevené poličky

Vynikajúca chuť a vkus sa hodí nielen pri výbere vína, ale aj vinotéky - koniec koncov najlepšie fľaše si zaslúžia tie najlepšie skladovacie podmienky. Poličky vyrobené z dreva v prírodnej farbe predovšetkým izolujú vibrácie, ktoré sú pre víno škodlivé. Navyše vinotéke dodávajú vycibrený vzhľad a celej miestnosti punc elegancie. Veď víno je pre ľudí, ktorí oceňujú subtílne detaily.

Amica ComfortUse System™

Nielen chuť, buket a vzhľad sa počítajú. Počíta sa vaše pohodlie, keď máte chuť si užiť pohár vína. V príjemných a pohodlných podmienkach všetko chutí lepšie, takže so systémom Amica ComfortUse System™ si môžete užívať chuť a chvíľu ticha a pokoja, obklopení štýlovými drevenými prvkami a s výnimočne ľahkým prístupom k fľašiam. Zaslúžite si to.

Praktické rady

SKLADOVANIE VÍNA - TEPLOTA

SKLADOVANIE VÍNA - TEPLOTA

Biele perlivé: 7-11 ° C
Biele sladké: 7-12 ° C
Biele suché: 8-14 ° C
Červené perlivé: 10-13 ° C
Červené sladké: 15-18 ° C
Červené suché: 12-18 ° C
SKLADOVANIE VÍNA - POLOHA
Vína by sa mali skladovať v takej polohe, aby mal korok kontakt s vínom. Neodporúča sa dlhšie skladovanie vín v zvislej polohe. Táto poznámka sa týka vín s prírodným korkom, vína zatvorené skrutkovacím uzáverom sa môžu skladovať v ľubovoľnej polohe.
Ideálna vlhkosť okolia
Ideálna vlhkosť okolia pri skladovaní vína je 70 - 75%. Pri nevhodnej vlhkosti sa korok môže drobiť a plesnivieť a víno bude oxidovať a vyparovať sa.
SKLADOVANIE VÍNA - PO OTVORENÍ
Ľahké vína (do 12,5%):
max. 3 dni
Stredne ťažké vína (do -13,5%):
max. 7 dní
Ťažké vína (do 13,5%):
max. 5 dní
BEZ SVETLA
Aby ste zabránili uvoľňovaniu do vína zlúčeníny síry, uchovávajte ich na dostatočne tmavom mieste. Majte to na pamäti doma, ale aj v obchode - nekupujte vystavé fľaše. Požiadajte o tie z krabice.

Pred kúpou si položte otázku ....

1. Ako často siahnete po víne?
To vám umožní vybrať si vinotéku správnej veľkosti - stačí vám 7 fliaš alebo s ohľadom na návštevy a vašu zbierku chcete skladovať až 42 fliaš?
2. Aké veľké miesto máte k dispozícii?
Máte spojenú kuchyňu s obývačkou? Zvoľte menší vstavanú vinotéku. Samostatná kuchyňa alebo veľká obývačka? Vyberte vinotéku pod kuchynskú linku. Veľký priestor v komore? Ideálny pre veľkú voľne stojacu vinotéku.